Będzie lodowisko

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zmarznięty śnieg praktycznie uniemożliwia jazdę na łyżwach po Blankuszu

  Zmarznięty śnieg praktycznie uniemożliwia jazdę na łyżwach po Blankuszu ©Fot. Andrzej Bartniak

  Dobra wiadomość dla amatorów jazdy na łyżwach. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu na osiedlu Marianki powstanie sztuczne lodowisko.
  Zmarznięty śnieg praktycznie uniemożliwia jazdę na łyżwach po Blankuszu

  Zmarznięty śnieg praktycznie uniemożliwia jazdę na łyżwach po Blankuszu ©Fot. Andrzej Bartniak

       - Sporo osób próbuje jeździć na łyżwach po Małym Blankuszu, ale jest to praktycznie niemożliwe - żali się pani Ada. - Taflę pokrywa gruba warstwa zmarzniętego śniegu. Czy na osiedlu liczącym kilkanaście tysięcy osób nie można zrobić przyzwoitego lodowiska - zastanawia się?
       W ostatnim tygodniu odebraliśmy wiele telefonów z podobnymi uwagami.
       Wszystko wskazuje na to, że sztuczne lodowisko już niebawem powstanie na terenie SP 8. - Na pewno udałoby się je zrobić szybciej, gdyby znaleźli się chętni do pomocy - zauważa Grażyna Trykowska, dyrektorka SP 8. - Liczymy na rodziców. Inną sprawą są koszty. Zrobienie lodowiska o wymiarach 100 na 60 metrów wiąże się z wylaniem wielu ton wody. Nie będzie to obojętne dla naszego skromnego budżetu.
       Ewentualną pomoc deklarują strażacy z KPw Świeciu, choć jak podkreśla komendant, Tomasz Leszczyńki, każda szkoła może sobie z tym poradzić bez ich pomocy. - Trzeba tylko mieć chęci, a nie oglądać się na tych, którzy mogliby zrobić to za nas - dodaje.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »