Chcę mieć pełną własność

  Chcę mieć pełną własność

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Projekt uchwały, przyznającej 90 procent ulgi użytkownikom wieczystym nieruchomości gminnych, którzy chcą je wykupić, bardzo zainteresował naszych Czytelników.
       - Kogo dokładnie miałyby dotyczyć te ulgi? Kiedy zaczną obowiązywać? Co z garażami? - pytają Czytelnicy.
       Na te i inne pytania, odpowiedzi udzieli dziś Tadeusz Zawia-siński, radny, jeden z pomysłodawców projektu udzielania 90 procent ulgi. Przez godzinę będzie on dyżurował w redakcji "Pomorskiej".
       - Warto podkreślić, że bonifikata dotyczyłaby wszystkich użytkowników wieczystych, nie tylko spółdzielców - podkreśla Zawiasiński.
       Przypomnijmy, mowa o projekcie uchwały, odrzuconym w czwartek przez Radę Miejską (z uwagi na koszty i funkcjonującą dziś 50. procentową ulgę).
       Jednak, zdaniem radnych z klubu PiS, zainteresowanie bonifikatą jest bardzo duże, bo zwiększy poczucie bezpieczeństwa użytkowników wieczystych gruntów gminnych.się, że w gminie Świecie jest ich ok. 2000.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »