Sposób na bezrobocie

  Sposób na bezrobocie

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już niedługo w Świeciu ma powstać kolejny market. Czy znajdzie się w nim zajęcie dla zwolnionych pracowników unisławskiej cukrowni ze Świecia?
       Los cukrowni w Unisławiu jest przesądzony. Pracę w niej straci między innymi około dwudziestu pracowników ze Świecia. Czy staną oni w ogonku po zasiłek dla bezrobotnych?
       - Wszystko będzie zależało od nich - mówi Adam Ruciński, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Świeciu. - Na pewno nie zostaną bez pomocy. Kiedy przyjdą się zarejestrować, poznamy ich oczekiwania i przedstawimy im propozycje szkoleń. Będą mogli skorzystać też z możliwości przekwalifikowania.
       Po nim mogliby podjąć pracę na przykład w kolejnym markecie, który ma w najbliższych miesiącach powstać w Świeciu.
       Jak się dowiedzieliśmy terenem po byłej cukrowni, gdzie miałby stanąć market, interesuje się sieć Kaufland i Castorama. Ani jedna, ani druga firma nie zaprzecza i nie potwierdza tego faktu, zasłaniając się tajemnicą handlową.
       Do sprawy wrócimy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »