Oj się będzie działo

  Oj się będzie działo

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Co roku do puszek wolontariuszy trafia coraz więcej pieniędzy

  Co roku do puszek wolontariuszy trafia coraz więcej pieniędzy ©Fot. Andrzej Bartniak

  W niedzielę powiat świecki, podobnie jak cały kraj, będzie grał po raz 14. z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. A atrakcji nie zabraknie.
  Co roku do puszek wolontariuszy trafia coraz więcej pieniędzy

  Co roku do puszek wolontariuszy trafia coraz więcej pieniędzy ©Fot. Andrzej Bartniak

       
       
  O godz. 9 w Gimnazjum nr 3 rozegrany zostanie halowy turniej w piłce nożnej mężczyzn o puchar Kierownika OKSiR-u. Organizatorami są: OKSiR Świecie i TKKF "Celuloza" w Świeciu. Na godz. 16 zaplanowano w sali widowiskowej świeckiego ośrodka kultury koncert pod hasłem "Grosik dla malucha". Dwie godziny później rozpocznie się koncert rockowy. Zagrają na nim: "Castel Mind", "Egipt" i "Children Cry". Symboliczne "Światełko do nieba" zapłonie o godz. 20.
       SOK "Stokrotka"
       
  Tu już dziś o godzinie 9.30 maluchy z wszystkich przedszkoli w Świeciu będą mogły obejrzeć specjalne przedstawienie, przygotowane przez milusińskich z Przedszkola nr 6. Wstęp kosztuje przysłowiową złotówkę. Cały dochód przekazany zostanie orkiestrze.
       Przechowo
       
  O godzinie 15.30 na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Przechowie rozpocznie się granie. Obejrzeć będzie można występy artystyczne i zjeść wojskową grochówkę. Imprezę organizuje SP nr 5, OSP Przechowo oraz Klub Sportowy Strażak Przechowo.
       Nowe
       
  Finał wielkiego grania w Nowem odbędzie się po raz trzeci. Między godz. 9 a 15 w sali gimnastycznej nowskiego liceum rozegrany zostanie turniej siatkówki o puchar burmistrza. Będzie można obejrzeć pokazy walk Aikido i Karate oraz występy tancerzy breake-dance. Od godz. 10 do 14 orkiestra zagra na Rynku. Tu będzie można zjeść grochówkę, przejechać się bryczką, pomalować sobie twarz. Od południa czynna będzie strzelnica paintballowa. Na godzinę 15 w Centrum Kultury "Zamek" zaplanowano koncert chóru "Fistulatores et Cantores Novienses" wraz z gośćmi. Atrakcje nie ominą także miłośników średniowiecza.
       Godz. 18 to czas, kiedy orkiestra przeniesie się do pubu "Azyl". Zagrają tu: "Good for nothing", "180 stopni", "Datura" i "Świadomość". Bilet na koncert kosztuje 10 zł. W Nowem prowadzona jest już od wtorku internetowa aukcja gadżetów z fundacji Jurka Owsiaka. Wystarczy wejść na stronę: www.sionowe.sxx.pl
       Górna Grupa
       
  Impreza rozpocznie się o godz. 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Górnej Grupie. Między godz. 16.30 a 17 występować będzie młodzież z okolicznych szkół oraz podopieczni ośrodka. Później z koncertem wystąpi Tomasz Jurek. Po tej części programu rozpocznie się aukcja gadżetów oraz młodych i starszych artystów. O godz. 20 zapłonie "Światełko do nieba". Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec, zimnych ogni i latarek. Do puszek pieniądze zbierać będzie 30 wolontariuszy.
       Osie
       
  Między godz. 8 a 12 w Osiu i Łążku prowadzona będzie kwesta uliczna. Impreza rozpocznie się o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Na scenie będzie można zobaczyć zespół "Trio" z wokalistkami z GOK-u. Lokalna szkoła przedstawi sztukę teatralną. Swój dorobek zaprezentuje też Klub Seniora, Justyna Porożyńska, Tomasz Majerowicz i grupa "Euro Dance". Między występami będzie prowadzona licytacja orkiestrowych gadżetów. O godz. 20 zapłonie "Światełko do nieba". Po nim zaśpiewa zespół z tutejszego ośrodka kultury.
       Świekatowo
       
  Orkiestra grać tu będzie między godz. 15 a 18. A w programie: występy artystyczne dzieci i młodzieży, pokaz ratownictwa medycznego, loteria i "Światełko do nieba".
       Pruszcz - Serock
       
  Tu finał odbywać się będzie w dwóch miejscach jednocześnie. Pierwszym z nich będzie sala widowiskowa ośrodka kultury w Pruszczu. O godz. 16 wystąpi kabaret "Bardzo ostry pilniczek". Kwadrans przed 17 obejrzeć będzie można skecze i sztuki teatralne dla dzieci. Potem - pokaz mody przygotowany przez klubik europejski. Na godz. 18 zaplanowano koncert orkiestry dętej. Godzinę później zatańczy zespół z ośrodka kultury w Pruszczu oraz OKSiR w Świeciu. Pół godziny przed 20 zaprezentuje się Gimnazjum w Pruszczu. W międzyczasie odbędzie się licytacja tortów i prac dzieci.
       Drugim miejscem będzie sala widowiskowa WDK "Ostoja" w Serocku. O godz. 16 wystąpi orkiestra dęta z Pruszcza. Przed 17 widzowie obejrzą przedstawienie pt. "TV 24". Kwadrans po 17 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serocku zaśpiewają po angielsku. Po tym punkcie na scenie pojawi się kabaret "Bardzo ostry pilniczek". Później zlicytowane zostaną prace dzieci. Na godz. 19 zaplanowano koncert rockowy. Pół godziny przed 21 rozpocznie się dyskoteka.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »