Odkrywanie skarbów

  Odkrywanie skarbów

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W garażach, piwnicach i na strychach wielu z nas kryją się skarby związane ze Świeciem, które warto pokazać światu. Zachęca do tego Izba Regionalna w Świeciu.
       Zazwyczaj już dawno o nich zapomnieliśmy. Natrafiamy czasem na nie, kiedy zabieramy się za robienie porządków. Stare książki, filiżanki, kubki, szklanki z napami promującymi Świecie, plany miasta, stare zdjęcia, medale okolicznościowe i pamiątkowe. To wszystko warte jest pokazania ludziom, szczególnie młodym, którzy nie pamiętają tamtych czasów. Pytanie tylko, gdzie wystawić te rzeczy?
       Odpowiedź jest prosta. Można je przynieść do Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, która mieście się przy ulicy Kopernika (w Pałacu Ślubów).
       Wszystkie przedmioty zostaną zaprezentowane na wystawie poświęconej promocji miasta w ostatnich dziesięcioleciach. Jej otwarcie zaplanowano na marzec.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »