Próba generalna przed dojrzałością

  Próba generalna przed dojrzałością

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Tak młodzież z naszego powiatu ocenia zadania na próbnej maturze z języka obcego. Jej wyniki poznamy już w styczniu.
       Tegoroczni maturzyści na próbnej maturze musieli zmierzyć się z zadaniami na zrozumienie czytanego i słuchanego tekstu. Każdy z nich dostał trzy arkusze z zadaniami. Jeden z nich był obowiązkowy. Pozostałe rozwiązywali chętni.
       Oceniają optymistycznie
       
  W największej szkole w powiecie, czyli Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu pisało ją ponad dwustu uczniów.
       - Próbny egzamin przebiegł bez zakłóceń - informuje Józef Ryzop, wicedyrektor ZSP w Świeciu. - Z tego, co słyszałem, młodzież optymistycznie do niej podeszła. Wyniki będą znane około 13 stycznia.
       Jak mówi dyrektor, głównym celem próbnej matury jest...
       - Sprawdzenie procedur i zapoznanie się uczniów z arkuszami - wskazuje.
       Kłopot z rozprawką
       
  Uczniowie mają mieszane uczucia.
       - Zdawałam język niemiecki - mówi Ewelina Surma z klasy III c Liceum Ogólnokształcącego w Nowem. - Pierwszy i drugi arkusz był łatwy. Za to z trzecim miałam spore trudności. Były w nim: rozprawka, recenzja i opis. Myślę jednak, że nie było tak źle. Jestem dobrej myśli.
       Podobnego zdania jest Wiktoria, koleżanka Eweliny.
       Trzeci arkusz najtrudniejszy
       
  - Część podstawowa, czyli pierwszy arkusz był łatwy - relacjonuje po wyjściu z sali egzaminacyjnej Wiktoria Kornaszewska z LO w Nowem. - Miałam problem z napisaniem listu. Ale poradziłam sobie. Za to drugi i trzeci arkusz, czyli część rozszerzona, była kłopotliwa. Myślę jednak, że będzie dobrze. Spodziewałam się takich zadań. Bardzo długo przygotowywałam się do tego egzaminu.
       Wyniki będą znane za około miesiąc. Ich wyniki nie będą rzutować na oceny maturzystów. Dadzą jedynie obraz rzeczywistych umiejętności uczniów. Wskażą tym samym nad czym trzeba jeszcze popracować, aby w maju nie było niespodzianek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »