Zniechęcają do Świecia

  Zniechęcają do Świecia

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Po środowym artykule "Porodówka z górnej półki" rozdzwoniły się Czytelniczki, które do porodu w Świeciu zniechęcili miejscowi ginekolodzy. Szefowie naszego szpitala nie są tym zaskoczeni.
       - Święte krowy! - ocenia poprzednią ekipę ginekologów ze świeckiego szpitala nasza Czytelniczka z Bukowca. - Wydawali się nie do ruszenia. Bogu dzięki to się zmieniło.
       
  To jeden z wielu telefonów wywołanych artykułem o nowościach planowanych na porodówce w naszym szpitalu. Mniej zorientowani podpowiadali nowemu ordynatorowi: - Niech powyrzuca "starych lekarzy". To oni skutecznie zniechęcają kobiety do rodzenia w Świeciu.
       
  Na reakcję ze strony szpitala nie czekaliśmy długo. - Od pier-wszego maja mamy nowy skład lekarzy - informuje dr Leszek Wło-darczyk, ordynator oddziału położniczego. - Odeszli, bo przegrali wojnę, którą od chwili przekształcenia szpitala prowadzili z dyrekcją. Znaleźli pracę w lokalnych przychodniach. Wiemy, że niektórzy z nich zniechęcają do nas swoje pacjentki. To przykre, bo skuteczne. Nic dziwnego, że ciężarna ufa swojemu lekarzowi.
       Na szczęście liczba porodów w szpitalu nie zmalała.
       - Utrzymuje się na stałym poziomie, bo przyciągamy pacjentki z Bydgoszczy, Torunia, Chełmna - mówi dr Włodarczyk. - Ale przede wszystkim chcielibyśmy służyć powiatowi.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »