Przegonią bakterie

  Przegonią bakterie

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bakterie na dobre zadomowiły się w wodociągu w Drzycimiu. Niebawem specjalna brygada ze Świecia spróbuje uporać się z nimi.
       Przypomnijmy. Podwyższoną liczbę bakterii "zimnolubnych", żyjących głównie w wodach głębinowych, wykryto w Drzycimiu ponad miesiąc temu. Od tamtej pory trwa chlorowanie wody, które ma zabić pasożyta. To się jednak, do tej pory, nie udało.
       Oczyszczą wodociąg
       
  Specjaliści ze świeckiego Sa-nepidu co kilka dni badają wodę.
  - Ostatnia analiza wykazała, że bakterii nadal jest za dużo - mówi Janina Jaszewska, koordynator Sekcji Nadzoru nad Obiektami Komunalnymi w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świeciu. - Chlorowanie nie pomaga. Dlatego Zakład Gospodarki Komunalnej umówił się z nami, żebyśmy przez kilka dni nie pobierali porób do badania. W tym czasie specjalna brygada ze Świecia bardzo mocnym strumieniem wody oczyści te odcinki wodociągu, gdzie osiedliły się bakterie. Potem sprawdzą wszystkie przyłącza.
       Tylko po przegotowaniu
       
  Po tych działaniach woda znów będzie pobrana do badania. Zanim nie wykluczy ono istnienia bakterii, wodę w Drzycimiu nadal można pić jedynie po przegotowaniu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 29 »