Za późno na szczepienia?

  Za późno na szczepienia?

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  <i>- Pierwszy raz nie wiem czy jest jeszcze sens zamawiać szczepionki przeciw grypie -</i> mówi szefowa świeckiej przychodni.
       Rzecz w tym, że wiedza specjalistów na temat szczepień przeciwko grypie została niedawno skorygowana. - Uczyli nas, że najskuteczniej jest przyjąć zastrzyk między wrześniem a listopadem. Teraz specjaliści z centrum szczepień mówią, że można to robić do końca stycznia - informuje Barbara Dybo-wska, dyrektorPrzychodni w Świeciu. - Mimo wszystko mam wątpliwości.
       Nowość zbiega się z rosnącym zapotrzebowaniem na szczepienia, zauważalnym w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Wiąże się ono z ptasią grypą.
       W efekcie w kraju zabrakło szczepionek. - Niestety, rząd źle się do tego przygotował - ocenia dyr. Dybowska.
       I tak apteczne magazyny do dziś świecą pustkami, a transporty zamówionych wcześniej zastrzyków, do przychodni docierają z opóźnieniem.
       Błyskawicznie ę rozeszły
       
  - Ostatnia transza leku, a otrzymaliśmy ją w połowie października, rozeszła się błyskawicznie. Było to około trzysta zastrzyków Szczepiliśmy codziennie - dodaje dyr. Dybowska.
       Mogą to kontynuować, ale jeśli będzie nowa dostawa, to dopiero w okolicach 10 grudnia.
       Pierwszy problem
       
  - I tu rodzą się pytania: ilu pacjentów zdecyduje się na szczepionki tak późno? Czy nie wyrzucimy pieniędzy w błoto, jeśli je kupimy? - zastanawia się dyr. Dybo-- Zapisy nie wchodzą w grę, bo nie dają absolutnej gwarancji. Na dodatek nie ma sezonu grypowego... Nie wiem. Pierwszy raz mam taki problem: zamawiać czy nie?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »