Cmentarze bez samotnego grobu

  Cmentarze bez samotnego grobu

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od rana do wieczora harcerze z drużyny "Wataha" patrolowali przedwczoraj świeckie cmentarze i zapalali na mogiłach znicze, które wcześniej sami zebrali.
       Przed Wszystkich Świętych prosiliśmy Czytelników o wsparcie harcerzy z 33 świeckiej drużyny "Wataha", którzy od trzech lat dzień ten poświęcają opuszczonym zmarłym. Porządkują ich groby i zapalają na nich znicze, które od rana zbierają przed cmentarzami w Świeciu.
       - Tradycyjnie już nie zawiedliśmy się na ludziach - podsumowuje zbiórkę druh Mariusz Żurawski. - Uzbieraliśmy dzięki nim kilkadziesiąt kartonów zniczy. Na bieżąco rozstawialiśmy je na pustych grobach na cmentarzach przy ul.i Mickiewicza.
       W samym Świeciu, dzięki 10 harcerzom nie można było znaleźć opuszczonego grobu.
       Dodatkowo wieczorem wszyscy patrolowali nekropolie, zapalali wygaszone świece, a przy mogile koło parafii pw. św. Andrzeja Boboli zorganizowali uroczystą wartę.
       Świąteczna akcja na cmentarzach będzie powtórzona za rok.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »