Więcej zajęć, mniej forsy

  Więcej zajęć, mniej forsy

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W szkołach podległych brodnickiemu magistratowi jest dziś mniej uczniów niż w zeszłym roku. Komfort pracy dla nauczycieli?
       Wydawać by się mogło, że niż demograficzny, pozwoli na większy komfort pracy. I uczniom, i pedagogom powinno być lepiej. Nie jest to takie oczywiste.
       Zasada subwencji - pieniądze idą za uczniem - poddawana jest coraz większej krytyce przez kierowników placówek oświatowych, także wójtów i burmistrzów.
       W Brodnicy, w porównaniu z ubiegłym rokiem, jest o 156 uczniów mniej. Jest też mniej pieniędzy z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, a zajęć - i nauczycieli - więcej. W gimnazjach są już obowiązkowe 4 godziny wychowania fizycznego, a zajęciach specjalistycznych nie wspominając - rewalidacja, terapia itp. Nie ma natomiast specjalnych pieniędzy na owe zajęcia. Ministerstwo mówi krótko: z subwencji. Te i tak wystarczą tylko na pokrycie 80 proc. zadań pedagogicznych. Gospodarze miast i gmin głowią się skąd wziąć brakujące pieniądze.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 41 »