Wyrównanie za ucznia

  Wyrównanie za ucznia

  Agnieszka Romanowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do końca listopada pracodawca musi zgłosić w gminie, że zatrudnił młodocianego pracownika. Chyba, że nie liczy na zwrot pieniędzy za jego kształcenie.
       Za przyjęcie młodocianego pracownika na 24 miesiące pracodawca otrzyma 4.587 zł, na 36 miesięcy - 7.635 zł. Pieniądze te wypłaci mu gmina, jeśli pracodawca w porę zgłosi w urzędzie, że przyjął ucznia.
       Muszą znać potrzeby
       
  - W porę czyli do końca listopada - mówi Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania UM Świecie. - Musimy wiedzieć ilu pracodawców liczy na nasze dofinansowanie, ponieważ wypłaca je gminom Urząd Wojewódzki, który czeka na nasz wniosek o konkretną kwotę.
       
  Tymczasem do świeckiego urzędu zgłosiło się dopiero trzech pracodawców. W Świeka-towie - jeden.
       - Jesteśmy względnie spokojni, ponieważ mamy kontakt ze wszystkimi przedsiębiorcami z terenu gminy Świekatowo - mówi Marek Topoliński, wójt gminy. - Każdego z nich poinformowaliśmy o sprawie osobiście, podczas zebrań organizowanych z nimi w urzędzie.
       W Świeciu sytuacja jest trudniejsza. Zarejestrowanych jest tu minimum trzystu pracodawców. Każdy z nich może szkolić uczniów.
       Cech dobrze
       
  - Nie liczę przedsiębiorców zrzeszonych w Cechu Rzemieślniczym - dodaje Fura. - Z nimi nie będzie żadnego problemu. Komplet dokumentów z ich strony otrzymam w porę, za pośrednictwem władz tej organizacji.
       
  Wypłata po egzaminie
       
  W komplecie tym musi znaleźć się kopia umowy zawartej z uczniem. Na miejscu pracodawca będzie poinformowany o tym, co jeszcze musi wypełnić.
       Pieniądze za kształcenie ucznia wpłyną do niego w przeciągu trzech miesięcy od dnia złożenia w urzędzie zaświadczenia o tym, że uczeń zdał egzamin zawodowy.
       [email protected]

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »