Pojechały na wycieczkę do Funki

  Pojechały na wycieczkę do Funki

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzieci z sołectwa Bratwin z bosmanem.

  Dzieci z sołectwa Bratwin z bosmanem.

  Rozstrzygnięto konkurs wojewódzki "Moja wieś". Gmina Dragacz wygrała w nim prawie 15 tys. zł. Za te pieniądze zorganizowane zostaną festyny i powstanie teatrzyk. W ramach konkursu dzieci pojechały na wycieczkę do Funki.
  Dzieci z sołectwa Bratwin z bosmanem.

  Dzieci z sołectwa Bratwin z bosmanem.

       "Życzliwość i przyjaźń" to tytuł pierwszego zwycięskiego projektu w sołectwie Bratwin. Na jego realizację przeznaczono 5 tys. zł. Za te pieniądze ma zostać zorganizowany festyn pod hasłem "Święto pieczonego ziemniaka".
       Kolejnym projektem jest "Teatrzyk małego aktora". Na ten cel przeznaczono 4,8 tys. zł. Teatrzyk działać będzie w sołectwie Wielkie Stwolno.
       Trzecim przedsięwzięciem jest festyn "W świecie fantazji". Odbędzie się on w sołectwie Mniszek.
       W ramach konkursu "Moja wieś" zorganizowana została wycieczka dla 40 dzieci z rodzin popege-erowskich do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Dzieci uczyły się podczas różnego rodzaju zajęć - z wikliny, origami i makram. Pływały też statkiem "Bartek" i wybrały się na wycieczkę rowerową. Koszty podróży pokrył Urząd Gminy w Dragaczu oraz Urząd Marszałkowski.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »