Nowe i nowoczesne

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek podczas sesji Rady Powiatu, radni pozytywnie zaopiniowali projekt likwidacji oddziałów: neurologicznego, ftyzjatrycznego i psychiatrycznego dla przewlekle chorych w świeckim szpitalu psychiatrycznym. Nie oznacza to, że znikną one całkowicie i pacjenci zostaną bez odpowiedniej opieki.
       W szpitalu psychiatrycznym w Świeciu zlikwidowane zostaną trzy oddziały. W ich miejsce powstaną nowe.
       - Przed stworzeniem nowych, potrzebna jest likwidacja starych oddziałów - wyjaśnia Jarosław Uziałło, dyrektor do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. - Nowe będą zajmować się bardziej profilowanym leczeniem.
       Drogi rezonans
       
  Oznacza to, że pacjenci trafią na oddziały nowoczesne i wyspecjalizowane.
       - W jednym z nich będzie pracownia rezonansu magnetycznego - dodaje dyrektor Uziałło. - W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów z firmą, od której kupimy to urządzenie. Problemem są oczywiście pieniądze. Aparat ten kosztuje około 4,5 miliona złotych. Ale rezonans jest nam potrzebny. Wstyd, żeby nie miał go szpital wojewódzki.
       Będą remonty
       
  Na drugim oddziale będą leczone osoby starsze.
       - To oddział ogólnopsychiatryczny - mówi Jarosław Uziałło.
       Trzeci oddział ma być przejściowy. - Oznacza to, że będą tam przenoszeni pacjenci z remontowanych oddziałów - tłumaczy Uziałło.
       W najbliższych latach świecki szpital będzie też całkowicie skomputeryzowany.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »