Słodkie święto

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W ostatnią sobotę sierpnia w Chrystkowie odbędzie się Święto Miodu oraz urodziny chaty pomennonickiej.
       Impreza odbędzie się 27 sierpnia przy jednym z najcenniejszych zabytków w naszym regionie, który obchodzi swoje 235 urodziny - chacie pomennonickiej w Chrystkowie. Tego dnia przyjedzie tu ze swoimi wyrobami dziesięciu pszczelarzy z terenu powiatu świeckiego i chełmińskiego. Dla odwiedzających przygotowano nie lada atrakcje. Będzie można sprawdzić się w rzucie burakiem do kipy (dużego kosza z uszami) czy rzucie workiem siana. Dla zwycięzców przygotowano cenne nagrody.
       - Chcielibyśmy aby miód wrócił do łask i mieszkańcy powiatu świeckiego i chełmińskiego jedli go więcej - mówi Jarosław Pająkowski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego w Świeciu. - Impreza ta wejdzie na stałe do kalendarza i będzie odbywać się cyklicznie.
       Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły i Zespół Parków Krajobrazowych Chełmiński i Nadwiślański.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 31 »