Pod okiem kamer policji

  Pod okiem kamer policji

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Karać rodziców przedstawiając im nagrane przez kamery policyjne filmy z wyczynami ich pociech. Wzmóc kontrole funkcjonariuszy po cywilnemu. Takie sposoby radzą wykorzystać nasi Czytelnicy w walce z młodymi piratami drogowymi.
       Artykuł "Fura, skóra i jazda bez dokumentów" wywołał prawdziwą burzę telefonów. Dzwonili mieszkańcy powiatu ale również kierowcy tuningowanych aut. Ci pierwsi skarżyli się na młodzież. Wskazywali też na brak efektów pracy policji.
       - Powinni pojeździć po Świeciu tak około 9-11 wieczorem po cywilnemu, wtedy by wiedzieli, co się dzieje - mówi pan Maciej. - Ciekawi mnie też, po co jest kamera policyjna na supermarkecie "Plus" ? Nagrania z niej mogłyby posłużyć do ukarania piratów.
       - Wiadomo, że dużo jest młodych kierowców, którzy szaleją po drogach - stwierdza pan Eugeniusz. - A policjantów na ulicach nie widać. Uważam, że drogówka powinna wzmóc patrole.
       Pan Adam wskazuje, że w tej sprawie chore jest prawo. - Młodzi biorą przykład ze starszych - mówi. - Skoro oni łamią prawo, to dlaczego młodzi mają je szanować? Uważam, że policjantów powinno być więcej i powinni mieć większe uprawnienia.
       Do naszej redakcji zadzwonili też młodzi fani tuningu.
       - Przecież my się nie ścigamy w Świeciu - powiedział rozmówca. - A to, że się spotkamy w centrum miasta, nie znaczy, że łamiemy prawo. Trzymamy się razem i jedziemy się ścigać na przykład koło Osia. Nie ma mowy o wielkich prędkościach w mieście. Psy na nas się wiesza nie znając faktów.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 29 »