Kto okaże się najtańszy?

  Kto okaże się najtańszy?

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ile firm będzie się ubiegać o budowę hali widowiskowo-sportowej w Świeciu? Urząd Miejski spodziewa się, że może ich być ponad 20.
       Tak duża liczba ofert, to przede wszystkim szansa na obniżenie kosztów inwestycji i wynegocjowania dogodnych dla miasta warunków płatności.
       Gmina na razie nie dysponuje kwotą 11 mln zł, potrzebną na realizację zadania. Nie wiadomo też, kiedy pozyska potrzebne pieniądze. Planują się zadłuży.
       Stąd idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie firmy, która zgodzi się na wypłacie części należności np. pół, może nawet rok po zakończeniu budowy. Na coś takiego mogą sobie pozwolić wyłącznie duże firmy.
       Do tej pory specyfikację przetargową pobrało sześć firm. Zważywszy, że termin przyjmowania ofert upływa 2 września, można śmiało przypuszczać, że będzie ich znacznie więcej.
       - Biorąc pod uwagę charakter inwestycji i kwotę jaka wchodzi w rachubę, liczymy na zainteresowanie ze strony przynajmniej 20 oferentów - ocenia Wiesław Keller, zastępca kierownika Wydziału Inwestycyjnego UM w Świeciu. - Praktyka pokazuje, że większość zostanie złożonych dopiero w dniu przetargu. Wiąże się to m.in. z koniecznością wpłacenia wysokiego wadium.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »