Starostwo oddaje swoją krew koledze

  Starostwo oddaje swoją krew koledze

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <b>Dziesiątki litrów krwi planują oddać urzędnicy świeckiego starostwa. Trafi ona do ich chorego kolegi.
       Krew ratuje życie. To powiedzenie szczególnie teraz dla pracowników świeckiego starostwa nabiera znaczenia. Przedwczoraj pierwsza grupa oddała krew dla ich chorego kolegi z pracy.
       Kilka woreczków
       
  - Lekarze stwierdzili u niego białaczkę - informuje Hanna Kowalska, organizatorka akcji ze Starostwa Powiatowego w Świeciu. - Żeby jakoś funkcjonować, co dwa tygodnie musi dostać kilka woreczków krwi.
       A z tym jest ostatnio poważny problem.
       Zabrakło dla niego
       
  - Wiadomo, że w czasie wakacji banki krwi świecą pustkami - mówi pani Hanna. - Zabrakło jej też dla naszego kolegi. Zadzwonił do mnie tym przerażony. Postanowiłam, że mu pomożemy. Skrzyknęłam kilkunastu kolegów i przedwczoraj pojechaliśmy do punktu krwiodawstwa w świeckim szpitalu. Oddaliśmy około 10 litrów krwi.
       Nie jest to akcja jednorazowa.
       - Przygotowałam listę chętnych, którzy w nadchodzący poniedziałek pójdą oddać krew - informuje pani Hanna. - Wśród nich jest też Barbara Studzińska, wicestarosta.
       Jak przyznaje organizatorka akcji, chory kolega jest dla niej bardzo ważną osobą.
       - Razem chodziliśmy do ogólniaka - wspomina Hanna Kowalska. - Potem nasze drogi się rozeszły. Spotkaliśmy się po latach tu, w starostwie.
       Choroba książek nie czyta
       
  - Nie zastanawiałem się w ogóle, oddać krew czy nie? - mówi jeden z urzędników starostwa, który chciał pozostać anonimowy. - Każdego z nas może spotkać w życiu nieszczęście. Choroby nie wybierają i książek nie czytają. Nie wiadomo, czy ja nie będę kiedyś potrzebował pomocy.
       Każdy, kto chce pomóc w tej sprawie, może kontaktować się z Hanną Kowalską pod nr tel. 33-32-112.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »