Wśród najlepszych

  Wśród najlepszych

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeden z najlepszych wyników w województwie w międzynarodowy konkursie języka angielskiego oraz udział w ogólnopolskim konkursie o parkach krajobrazowych. To największe sukcesy w ostatnim czasie uczniów Gimnazjum nr 2 w Świeciu.
       Konkurs językowy
       
  W międzynarodowym konkursie Języka Angielskiego "The Big Challenge" wystartowało 72 uczniów z GM nr 2. Z klas pierwszych najlepsza była Paulina Stuligrosz z Ib z 325,5 punktami (w konkursie można było zdobyć 350 punktów). jest to najlepszy rezultat w szkole i jeden z najlepszych w województwie. Za nią znalazły się: Joanna Kaliszewska z Ig z 305,25 pkt.
  i Maja Fec z Ig z 281,8 pkt. Wśród drugoklasistów najlepsza była Katarzyna Foksińska z IIf z 229 pkt. Za nią byli: Michał Składanowski z IIb z 225,75 pkt. i Kaja Fec z IIb z 225,25 pkt. W grupie klas trzecich pierwszy był Remigiusz Bednarski z IIg z 292 pkt. Za nim uplasowali się: Agata Michalak z IIg z 288,75 pkt. i Aleksandra Warmbier z IIe z 280 pkt.
       W konkursie tym brało udział 400 tysięcy uczniów z całej Europy. Gimnazjum nr 2 jako jedyna reprezentowała Świecie. Uczniów przygotowywały: Agata Andrus - Steckiewicz, Agnieszka Niedziałkowska i Weronika Jasińska.
       Konkurs o parkach krajobrazowych
       
  W tym ogólnopolskim konkursie wystartowali:Agata Michalak, Barbara Łuszczek, Paweł Kwiecień, Tomasz Syty i Jędrzej Daszkiewicz. Opiekowała się nimi Joanna Śliwińska. Uczniowie świeckiego gimnazjum jako jedyni z naszego województwa brali w tym konkursie udział. Finał odbył się w ośrodku wypoczynkowym w Morsku. W pierwszym etapie do rozwiązania był test. W drugim - rozpoznawanie gatunków zwierząt i roślin. Do kolejnego etapu przeszło siedem drużyn z największą ilością punktów. Niestety gimnazjaliści ze Świecia nie znaleźli się w ścisłym finale. Po otrzymaniu nagród, gimnazjaliści wybrali się na wycieczkę po Złotym Potoku, Ogrodzieńcu i Smoleniu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 29 »