Hiszpanie w Jeżewie

  Hiszpanie w Jeżewie

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Hiszpanie w Jeżewie
  Spotkanie z lokalnymi władzami, regionalną hafciarką oraz wycieczki do Chełmna i Torunia. To tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowała Szkoła Podstawowa w Jeżewie dla uczniów z Hiszpanii.
  Hiszpanie w Jeżewie
       Pierwszego dnia wizyty jeżewscy oraz hiszpańscy uczniowie zaprezentowali swoje dokonania. Potem wybrali się na wycieczkę po Jeżewie i okolicach. Wieczorem Mieczysław Pikuła, wójt gminy Jeżewo oraz Marek Wiśniewski, przewodniczący Rady Gminy, zaprosili młodzież na poczęstunek.
       Następny dzień rozpoczął się od spotkania z Bożeną Ronowską, regionalną hafciarką, która opowiedziała swojej pasji i zaprezentowała wyhaftowane obrusy i serwety.
  Później odwiedzili burmistrza Świecia oraz zwiedzili miasto. Potem pojechali do Chełmna. Niezwykłym wydarzeniem był wyjazd do Piwnic pod Toruniem i samego Torunia. Goście wzięli też udział w pikniku familijnym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Jeżewie. W jego trakcie pokazali tańce ludowe. Były zabawy i konkursy. Miłym zaskoczeniem było wręczenie hiszpańskiej delegacji, przez mieszkańców wsi, bukietu kwiatów w unijnych barwach oraz wielkiego unijnego tortu. Wielką atrakcją okazało się pieczenie dzika. Nie zawiedli też miejscowi sklepikarze, którzy ufundowali nagrody w loterii fantowej. Na zakończenie pikniku wylosowano nagrodę główną - rower.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »