Nie lepiej się dogadać?

  Nie lepiej się dogadać?

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  - <i>Czy autobusy świeckiego PKS-u mogłyby wyjeżdżać szybciej, abym miał szansę zdążyć na pociąg w Laskowicach?</i> - pyta Czytelnik.
       - Wyjechałem ostatnio autobusem o godzinie 10 ze Świecia. Mój pociąg odjeżdżał dwadzieścia minut później. Niestety nie zdążyłem, bo czekaliśmy blisko kwadrans przed zamkniętymi szlabanami w Laskowicach. Kolejny pociąg miałem za dwie godziny, więc kwitłem na dworcu. PKS mógłby coś z tym zrobić.
       Jak mówi kierownik świeckiego PKS, problem ten jest nie do rozwiązania.
       - Bo PKP nie ma harmonogramu jazdy pociągów towarowych - wyjaśnia Włodzimierz Oborski . - Nie da się więc przewidzieć, czy czasem po godzinie 10 nie pojedzie w stronę Laskowic jakiś pociąg towarowy. Przez to nie mamy pola manewru i nic w tej sytuacji nie pomogę.
       
  Zadzwoniliśmy do PKP. Ku naszemu zaskoczeniu usłyszeliśmy, że rozkład jazdy pociągów towarowych istnieje.
       - Kierownik świeckiego PKS może do nas wystąpić o udostępnienie go i porozmawiać z nami o ewentualnych zmianach - poleca Włodzimierz Kiełczyński, zastępca dyrektora do spraw eksploatacji z Zakładu Linii Kolejowych PKP w Bydgoszczy. - Jesteśmy otwarci do współpracy.
       n
       Zamiast zrzucać winę na innych, trzeba chociaż spróbować rozwiązać ten problem. Powinno się załatwiać sprawy, za które co miesiąc bierze się pieniądze.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 41 »