Po co zaraz się obrażać?

  Po co zaraz się obrażać?

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zapytaliśmy rolników o to, czy czują się dotknięci broszurą przygotowaną dla nich w formie komiksu. Większość świeckich gospodarzy to bagatelizuje. Natomiast chełmińscy są obrażeni.
       - Po co zaraz się obrażać? - pyta Jan z Rudek w powiecie świeckim. - Różne pomysły miała dotychczas Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jedne były lepsze, inne gorsze. Komiks należy do tych drugich. Tak skończyłbym rozważania nad tą broszurą. Urażeni nią będą rolnicy, którzy rzeczywiście czują się głupsi od innych. Ja się do nich zaliczać nie zamierzam!
       
  Jednak Leon, rolnik z Gminy Pruszcz w powiecie świeckim, nie może zrozumieć agencji.
  - Przecież wiedzą, że rolnicy interesują się wszystkim, co ich dotyczy. Czytamy gazety, oglądamy telewizję, często pytamy o nasze sprawy władze gminne. Poza tym jesteśmy coraz lepiej wykształceni. Dlatego bulwersuje mnie kpina agencji w postaci tej broszury. I bez niej dobrze wiem, co muszę zrobić przy swoich zwierzętach. Świnia mnie pouczać nie będzie!
       
  Wytwór chorej wyobraźni urzędników
       
  - Dziwi mnie, że nie wycofano jeszcze z obiegu tej broszury. To wytwór chorej wyobraźni urzędników z agencji restrukturytzacji rolnictwa! - denerwuje się mieszkaniec Rybieńca w powiecie chełmińskim. - Zazwyczaj rolnicy prowadzą swoje gospodarstwa z dziada pradziada. Dotychczas radzili sobie bez broszur, teraz też tak będzie. Nie trzeba ich przy tym obrażać!
       - Szkoda słów
  - zagadza się z przedmówcą Ryszard z Unisła-wia w powiecie chełmińskim. - Należę do agencji w Grubnie. Tam rolników traktują jak dzieci. Wszystko przez bałagan, który u siebie mają. Sami gubią się w udzielaniu informacji. Raz mówią tak, potem inaczej.
       - Wystarczyło napisać normalnie, za pomocą słów. Rysunki mogli sobie podarować -
  uważa Jerzy z Gminy Stolno w powiecie chełmińskim. - Nic dziwnego, że rolnicy poczuli się jak idioci. To skandal!
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »