Złodziej rzeźnik

  Złodziej rzeźnik

  Agnieszka Romanowicz [email protected]

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Złodziej rzeźnik
  Zostawił krowę na łące na noc. Gdy rano chciał ją wydoić, zastał tylko kałużę krwi, a w niej skórę i łeb zwierzęcia. To oznacza, że zaczęły się kradzieże bydła z pól.
  Złodziej rzeźnik
       Sprawa dotyczy obu powiatów: chełmińskiego i świeckiego. Na tych terenach rokrocznie ginie bydło pozostawione nocą na polach. - Bywa, że na masową skalę - twierdzi rolnik z Je-żewa. - Kilkukrotnie zabite krowy złodzieje przewozili łodzią z Ostrowia Świeckiego w kierunku Sartowic.
       Zabijąją i odjeżdżają z mięsem. Żywe zwierzęta kradną sporadycznie. - Transportowanie jest mniej dyskretne - zauważa Agnieszka Sobieralska , rzecznik prasowy chełmińskiej policji. - Prościej podjechać rowerem.
       Zabił ją na łące
       
  Najprawdopodobniej w ten sposób zachował się złodziej, który w miniony wtorek połasił się na mięso krowy w Nowych Dobrach w powiecie chełmińskim. - Zabił ją na łące - informuje Sobieralska. - Zdjął z niej skórę i wyciął mięso nadające się do przeróbki. Najprawdopodobniej działał sam.
       Właściciel stracił krowę wartą 1800 złotych. Dlaczego zostawił ją na noc? - Bo wtedy zwierzę czuje się lepiej, dla niego to zrobił - odpowiada rolnik.
       Kradną głównie nocą
       
  Tymczasem policja ostrzega.
       - Chowajcie na noc bydło do obory - radzi Piotr Hływka, rzecznik prasowy świeckiej policji. - Powinniśmy się już tego nauczyć, bo kradzieże krów zdarzają się od lat. Najczęściej nocą.
       
  Mimo ostrzeżeń, krowy giną nadal. Dwa tygodnie temu rolnik z Ernestowa w powiecie świeckim stracił dwie jałowice. - Pewnie zabił je nieopodal jakiś znajomy rzeźnik, których w powiecie świeckim nie brakuje - zauważa rolnik z Jeżewa. - Nasi często pomagają w tych sprawach chełmińskim złodziejom.
       Boją się sprzedać
       
  Niewielu próbuje sprzedać żywy łup na ubój. - Zniechęcają ich do tego coraz większe obostrzenia związane ze skupem bydła, choćby paszporty czy oznaczenia - mówi Hływka.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »