Szkodnik się wycofuje

  Szkodnik się wycofuje

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gołym okiem widać, że kasztanowce w powiecie mają się dobrze. -<i> W dużej mierze jest to sukces młodzieży, która pielęgnowała drzewa podczas lekcji przyrody</i> - twierdzą specjaliści.
       Szrotówek kasztanowiaczek, szkodnik, który trzy lata temu zaatakował polskie kasztanowce, postawił wyzwanie naszym przyrodnikom. Wygląda na to, że sobie z nim poradzili.
       - Zwalczaliśmy owada różnymi metodami - mówi dr Jerzy Czyż, kierownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska starostwa powiatowego w Świeciu. - Najpopularniejszą jest sprzątanie liści opadłych z chorych kasztanowców. Przerywa to cykl rozwojowy szkodnika. Zajęła się tym przede wszystkim młodzież, podczas lekcji przyrody.
       
  Osiągnęli sukces, ponieważ przegonili szkodnika. - Jednak trzeba na niego nadal uważać - przypomina dr Czyż. - Dlatego radzę nie zachłystywać się sukcesem, tylko wrócić do sprzątania liści jesienią.
       
  Warto dodać, że ten sposób jest najtańszą metodą zwalczania szrotówka. Niekiedy wykorzystuje się do tego szczepionki chemiczne. - Ale tylko w sytuacjach, gdy drzewa są już bardzo chore - podkreśla dr Czyż.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »