Zbędny luksus?

  Not. (bart)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś zapadnie decyzja w sprawie emisji obligacji lub zaciągnięcia kredytu na budowę hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Pytaliśmy o Państwa opinię w tej sprawie.
       Tadeusz: - Jeżeli Polpak rzeczywiście zakwalifikuje się do ekstraklasy nie widzę powodu, żeby od razu z tego powodu miasto zadłużało się i budowało halę, na która nas nie stać. Przecież mecze mogą odbywać się w Bydgoszczy. Najpierw gmina powinna uporać się ze wszystkimi drobiazgami, które utrudniają mieszkańcom życie. Jak chociażby dziurawy przejazd kolejowy w Przechowie czy dzikie wysypiska śmieci.
       
  Anna ze Świecia: - Czy w mieście nie ma innych wydatków? Wybudowanie hali to jedno, a utrzymanie jej drugie. Na pewno nie będzie to tanie. Mam wrażenie, że świecki stadion jest niewykorzystany. Obawiam się, że podobnie będzie z halą, która ma być budowana głównie z myślą o koszykówce. Mecze Polpaku o ile wiem odbywały się w Świeciu co dwa tygodnie. Nie widzę powodu, aby nie miałby być rozgrywane w Bydgoszczy.
       Włodzimierz ze Świecia: - Chciałem stanowczo powiedzieć nie. Nie ma potrzeby, aby gmina brała na swoje barki tak wielki kredyt, tylko po to, żeby przyspieszyć budowę obiektu, bez którego do tej pory jakoś się obywaliśmy. Marek ze Świecia: - Mam wrażenie, że hala ma być niczym innym, jak pomnikiem burmistrza. Cieszą mnie sukcesy Polpaku, ale to jeszcze nie powód, żeby stawiać budżet na głowie. Trzeba mierzyć siły na zamiary. W tej chwili miasta nie stać na taki obiekt. Jest jeszcze jedna rzecz. Nie tak dawno pan Pogoda zapowiadał, że budowa ruszy dopiero wtedy gdy uda się pozyskać pieniądze z zewnątrz.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 42 »