Ostatni dzwonek

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tylko trzy tygodnie pozostały rolnikom na złożenie wniosków o dopłaty unijne. Ci jednak nie śpieszą się, zwlekając z tym do ostatecznego terminu.
       Od połowy marca rolnicy mogli składać wnioski o dopłaty unijne. Jak do tej pory, zrobiło to niewielu.
       - Na chwilę obecną przyjęliśmy około 730 wniosków, a spodziewamy się 4 tysięcy - mówi Andrzej Kiełpiński, zastępca dyrektora oddziału ARiMR w Świeciu. - Jest to niespełna dwadzieścia procent.
       Pracują w polu
       
  Różne są powody tego, że rolnicy nie kwapią się ze złożeniem wniosków.
       - Wielu teraz pracuje w polu - mówi zastępca dyrektora. - Poza tym nasza mentalność jest taka, że odkładamy wszystko na ostatnią chwilę. Tak też jest z wnioskami. Potem w urzędzie są kolejki i niepotrzebne nerwy. A można by tego uniknąć. Dlatego też zachęcam rolników, aby nie czekali i przyjeżdżali. Na miejscu nasi pracownicy pomogą wypełnić wniosek.
       Mogą je stracić
       
  Wnioski można składać także po 15 maja. Jednak za każdy dzień zwłoki rolnik otrzyma o 1 procent mniejsze dopłaty. Jeżeli jednak dokument nie wpłynie do 6 czerwca, dopłaty przepadają.
       Siedziba ARiMR mieści się przy ulicy Witosa (Czarna Droga) w Świeciu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »