Złapiemy gagatków

  Złapiemy gagatków

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Złapiemy gagatków

  ©Andrzej Bartniak

  Być może jeszcze w tym tygodniu w autobusach pojawią się nie umundurowani policjanci. Chcą pomóc świeckiemu PKS-owi w ujęciu wandali dewastujących mienie przewoźnika.
  Złapiemy gagatków

  ©Andrzej Bartniak

       Wszyscy, którzy podróżują PKS-em wiedzą jak wyglądają autobusy. Praktycznie w każdym można znaleźć zniszczone, najczęściej pocięte nożem, siedzenia. Chociaż są tacy, którzy w drodze do, albo ze szkoły wolą odkręcać śruby. W przypadku niektórych tras kierowcy po każdym kursie uważnie przyglądają się, co tym razem zmalowała młodzież. Nie jest to nowe zjawisko. Co nie znaczy, że należy je tolerować.
       Z tego założenia wyszła świecka Komenda, która zaproponowała, aby na trasach, gdzie najczęściej dochodzi do dewastacji jeździli policjanci. - Dyrekcji PKS-u spodobał się ten pomysł - mówi Piotr Hływka, rzecznik KPP w Świeciu. - Policjanci, biorący udział w akcji otrzymają bezpłatne bilety na wszystkie połączenia. Będą pojawić się zarówno w autobusach komunikacji miejskiej jak i tych jeżdżących na dłuższych trasach. Zwłaszcza takich gdzie jest najwięcej młodzieży jadącej np. na dyskotekę, albo wracającej ze szkoły.
       Niektórzy policjanci będą w mundurach. Inni po cywilnemu. Wspólna akcja potrwa miesiąc. Nie wykluczone, że zostanie przedłużona.
       Czy przyniesie spodziewane efekty? - Gdym w to nie wierzył, nie byłoby sensu rozpoczynać tych działań - mówi Włodzimierz Oborski, kierownik PPKS w Świeciu. - Nie chodzi wyłącznie o wandali, chociaż nowa tapicerka siedzenia kosztuje nas 70 zł. Zależy nam ogólnej na poprawie bezpieczeństwa. Zdarza się, że kierowcy nie są w stanie poradzić sobie z agresywnymi pasażerami. Pomoc policjanta może być w tym przypadku niezwykle przydatna. Za miesiąc dowiemy się, czy udało się osiągnąć zamierzony cel.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »