Miliony na etaty

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Świecki Urząd Pracy otrzymał pieniądze z Europejskiego Funduszu Strukturalnego na zorganizowanie nowych miejsc pracy.
       Program EFS skierowany jest do dwóch grup bezrobotnych. Pierwsza obejmuje młodzież do 25 lat i absolwentów szkół wyższych do 27 lat. Drugą grupę stanowią osoby powyżej 25 lat, które od dawna nie mogą znaleźć zatrudnienia.
       Dla młodych
       
  Młodzież będzie realizować projekt o nazwie "Klucz do rynku pracy" na stażach, przygotowaniu zawodowym i różnego rodzaju szkoleniach. Każda osoba wraz z doradcą zawodowym ułoży sobie sama plan działania.
       - Skorzysta z tego 371 osób - mówi Mirosława Pietryka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świeciu. - Dwustu trafi na staże, a około 160 na przygotowania zawodowe. Na ten cel mamy zapewnione ponad milion złotych.
       Osoby, które od ponad dwóch lat nie mogą znaleźć pracy uczestniczyć będą w projekcie "Nowy start".
       Nie być zagrożonym
       
  - Tą formą będzie objęte 170 osób - wylicza dyrektor Pietryka.
       - Na przygotowanie zawodowe skierowanych zostanie 120 osób. Ze szkoleń skorzysta 30 bezrobotnych. Na zajęciach z doradcą zawodowym będą uczyć się asertywnej komunikacji, autoprezentacji, pisania dokumentów potrzebnych do znalezienia zatrudnienia. Na realizacje tego przedsięwzięcia mamy prawie 70 tysięcy złotych.
       Praca przy wałach
       
  Oprócz programów dla młodych i osób zagrożonych długotrwałym bezrobociem, urząd pracy bierze udział także w projekcie "Bezpieczna Dolina". Bezrobotni w ramach robót publicznych będą pracować przy odbudowie i remontach wałów przeciwpowodziowych.
       - Zatrudnienie znajdzie 68 osób z gminy Nowe, Dragacz, Świecie i Pruszcz - wymienia Mirosława Pietryka. - W budżecie na ten cel przeznaczonych mamy 400 tysięcy złotych.
       Dofinansowania
       
  Śwecki urząd dostał także pieniądze na aktywne przeciwdziałanie bezrobociu. Korzystają z tego głównie pracodawcy, którzy składają wnioski o pieniądze na doposażenie miejsca pracy.
       - Bardzo wielu pracodawców korzysta z tego - dodaje. - Wydaliśmy już kilkanaście decyzji o przyznaniu dotacji dla bezrobotnych, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Wydaliśmy na to 300 tysięcy złotych.
       
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 29 »