Czas kondolencji

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od wczoraj do piątku, dnia pogrzebu Papieża, w świeckim Urzędzie Miejskim wyłożona będzie księga kondolencyjna. Wpisywać do niej może się każdy z nas.
       Wczoraj rano świeccy urzędnicy zgromadzili się w dużej sali Urzędu Miejskiego.
       - Zaprosił nas burmistrz - informuje Krystyna Radtke , sekretarz Gminy Świecie. - Rozpoczął spotkanie od wspomnienia Jana Pawła II i wyrażenia głębokiego żalu z powodu jego odejścia.
       
  Zapalili świece
       
  Atmosfera w urzędzie była wyjątkowo uroczysta.
       - W pewnym momencie wstaliśmy z miejsc, chwyciliśmy się za ręce i chwilą zadumy uczciliśmy Wielkiego Polaka - dodaje pani sekretarz. - Potem zapaliliśmy świece przy płaskorzeźbie Ojca Świętego, którą wypożyczył dla nas z kościoła Waldemar Fura, kierownik wydziału oświaty.
       
  Czeka księga
       
  Świece stoją tam dziś.
       - Jedne gasną, inne przybywają - mówi Radtke. - Każdy może postwić przy nich swoją.
       
  Przy portrecie Papieża wczoraj po południu burmistrz położył księgę kondolencyjną.
       - Zostanie tam ona do dnia pogrzebu Jana Pawła II - informuje sekretarz. - Zachęcamy mieszkańców do wpisywania w niej swoich kondolencji.
       n
       Urząd Miejski znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 124. Sala posiedzeń, w której wystawiono płaskorzeźbę Papieża i księgę kondolencyjną, będzie otwarta w godzinach urzędowania. Znajduje się ona na pierwszym piętrze UM.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »