Jedyna oskarżana

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mnożą się zarzuty wobec dyspozytorki pogotowia, która odmawiała pacjentom pomocy. Sprawa toczy się już na szczeblu wojewódzkim.
       O tym, że dyspozytorka nie wysyła karetek, dowiedzieliśmy się od Czytelników. Jeden z nich złożył pisemną skargę do dyrektora szpitala i Rzecznika Praw Pacjentów.
       - Mój syn leżał nieprzytomny. Błagałam o pomoc, tymczasem dyspozytorka kazała mi jechać do przychodni - mówi zdenerwowana Czytelniczka. - Moim zdaniem jego życie było zagrożone. Dlatego nie zawahałam się zadzwonić na pogotowie.
       Wyciągną konsekwencje
       
  Podobnych telefonów było więcej. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że na dziesięć zgłoszeń dyspozytorka odrzucała ponad połowę. Radziła także dzwoniącym, które leki powinien zażyć chory.
       - Sprawdzamy jak było w rzeczywistości - tłumaczy Marcin Szulwiński, dyrektor świeckiej placówki. - Przesłuchujemy taśmy z zarejestrowanymi rozmowami oraz innych dyspozytorów. Jeżeli zarzuty potwierdzą się, wyciągnę wobec oskarżonej konsekwencje dyscyplinarne.
       
  Jakie?
       - Tego jeszcze nie wiem - odpowiada Szulwiński. - Postępowanie rozstrzygnie się dziś.
       
  Warto dodać, że finału sprawy spodziewano się wczoraj. Jednak jest ona zbyt złożona, stąd jednodniowe spóźnienie.
       Brak rzetelnej
       
  Ale sprawa trafiła już do Rzecznika Praw Pacjenta.
       - Przekazałam ją do Wojewódzkiego Konsultanta z zakresu Medycyny Ratunkowej, bo w razie śmierci jakiegoś pacjenta, nie chcę tłumaczyć się przed prokuratorem - mówi Mariola Tuszyń-ska , Rzecznik Praw Pacjenta. - Od początku roku dostałam sześć skarg telefonicznych na pracę dyspozytorki w Świeciu.
       - Może to standard? - pytamy. - Jak często zdarzają się podobne zażalenia?
       - Świeckie pogotowie jest jedynym w województwie, na które w tym roku skarżą się pacjenci -
  odpowiada Tuszyńska.
       n
       O wynikach postępowania poinformujemy Państwa jutro w "Pomorskiej".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 41 »