Zaszczep się

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Za kilka dni rozpoczyna się "Żółty Tydzień". W tym czasie szczególny nacisk położony zostanie na szczepienia przeciwko WZW typu B.
       W świeckiej Miejsko - Gminnej Przychodni Zdrowia akcja "Żółty Tydzień" trwa przez cały rok. Zaszczepićsię bowiem można w każdy wtorek. Jak mówi dyrektor ośrodka zdrowia świadomość tej choroby jest wśród mieszkańców coraz większa.
       - Dlatego też tak chętnie się szczepią - mówi Barbara Porankiewicz - Dybowska. - Dużo pacjentów przychodzi, pyta się i szczepi. Preparatu nam uodparniającego nam nie zabraknie. mamy zamówionych pół tysiąca szczepionek.
       Zaszczepić się może każdy. Nie trzeba skierowania. Przed szczepieniem, lekarz bada ogólnie pacjenta i decyduje, czy może dostać zastrzyk. Koszt badania i zaszczepienia to 35 zł.
       A ochronić się warto. Nie ma bowiem leku na nosicielstwo wirusa. Jedna czwarta wszystkich nosicieli WZW typu B (czyli żółtaczki wszczepiennej) umiera na raka wtórnego wątroby i marskość watroby.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »