Obiecali wsparcie

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w Nowem uroczyście otwarto Warsztaty Terapii Zajęciowej.
       O godzinie 13 w budynku przy ul. Myśliwskiej 1 w Nowem zebrali się goście zaproszeni na uroczystość otwarcia Warsztatów Terapii Zajęciowej.
       - Praktycznie działamy już od 15 grudnia - podkreśla Marcin Tylman , prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Nowem, inicjator nowskich warsztatów. - Jednak dotychczas nie było okazji do zorganizowania takiej imprezy.
       
  Uczestniczący w niej włodarze obiecali warsztatom stałe wsparcie. - Współpracę w komitetem sama zaproponowała Marzena Kempińska, starosta świecki - dodaje Tylman. - Jest to dla nas bardzo cenna oferta.
       W warsztatach działają cztery grupy podopiecznych mających więcej niż 16 lat, niesprawnych fizycznie bądź umysłowo. Uczą się oni w specjalistycznych pracowniach: stolarskiej, ogrodniczo-plastycznej, informatycznej i gospodarstwa domowego. Oprócz tego w budynku warsztatów znajduje się sala rehabilitacyjna.
       Siedzibę nowskich warsztatów poświęcił ksiądz kanonik Józef Talkowski .
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »