Znalazła przodków męża

  Znalazła przodków męża

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Udało się! Pani Sabina, Francuzka zamieszkała w Karpaczu, która za pośrednictwem "Pomorskiej" szukała ojcowizny teściowej, znalazła ją w Topolnie.
       Przypomnijmy. W piątkowym wydaniu "Pomorskiej" ukazał się artykuł pt. "Gdzie jest ojcowizna?" Opisaliśmy w nim losy pewnej Francuzki, Sabiny Barańskiej, która w latach 50-tych wyemigrowała do Polski. Od lat szukała ona przodków swojej teściowej zamieszkałych na terenie powiatu świeckiego.
       - W sobotę skontaktowały się ze mną rodziny obu braci pani Grajewskiej, teściowej Sabiny - mówi Tadeusz Skuz , świecianin pośredniczący w poszukiwaniach. - Okazało się, że pochodziła ona z rejonów Topolna i Topo-linka.
  Czereśniowy sad, wskazówka zapamiętana przez Sabinę, znajdował się po drugiej stronie Wisły, na wysokości Bieńkówka, koło Chełmna. To oznacza, że teściów pani Sabiny kiedyś dzieliła Wisła. To dlatego najprościej było im przeprawiać się do siebie przez rzekę, czego lata temu tak bardzo obawiała się Sabina.

       Krewni teściów pani Sabiny już z nią rozmawiali.
       - Sukcesem skończyła się moja rola w tej sprawie - podsumowuje pan Tadeusz. - Nie odniósłbym jego bez pomocy "Pomorskiej". Bardzo za to dziękuję.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 33 »