Jak najbradziej

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy o bezpieczeństwo naszych dzieci powinni dbać także pracujący w szkołach strażnicy miejscy? Opinie mieszkańców są wyjątkowo zgodne w tej kwestii. Oto dwie z nich.
       Mieszkanka Świecia: - Uważam, że to naprawdę świetny pomysł. Nauczycielom jest coraz trudniej poskromić rozbrykaną młodzież. Powszechnie o tym wiadomo. Znacznie łatwiej jest osobie w mundurze. Bo co jak co, ale mundur, także strażnika miejskiego budzi respekt. Nie chodzi o to, aby uczniowie się go bali, ale żeby wiedzieli, że jest ktoś, kto nie pozwoli np. na bójki. Inną sprawą jest to, że do takich szkół nie będą zaglądać dilerzy handlujący narkotykami. Szkoła, której chyba najbardziej potrzebny był strażnik, jest ZSP w Świeciu. Byłam w samorządzie tej placówki i wiem z jakimi problemami muszą się tam zmagać nauczyciele.
       Paweł ze Świecia: - To chyba jeden z lepszych pomysłów ostatnich lat.
  Nie jestem wielkim sympatykiem straży miejskiej, ale w tym przypadku mogą być naprawdę skuteczni. Skoro wszyscy są zadowoleni z munduru w szkole, nie widzę powodów dla którego strażnicy nie mieliby się pojawić również w innych placówkach.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 31 »