Buda jak nowa

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Malowanie klas, korytarzy, łazienek, impregnowanie boazerii. To główne prace, jakie podczas ferii przeprowadzane są w szkołach średnich w Nowem.
       Ferie to czas, kiedy uczniowie odpoczywają od nauki. W szkolnych murach jednak praca wre cały czas. Firmy, które wygrały przetargi na remonty, mają jeszcze tydzień na uporanie się z zadaniami. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem grudziądzkie przedsiębiorstwo zajęło się boazerią wewnątrz budynku.
       Trzeba zabezpieczyć
       
  - Pracownicy pokryli drewno specjalnym preparatem ognioodpornym - wyjaśnia Eleonora Lewandowska, dyrektor placówki.
  - Zaimpregnowali ponad 230 metrów kwadratowych boazerii. Wszystko po to, aby dostosować się do przepisów unijnych. Mówią one, że w ciągach komunikacyjnych nie powinno być elementów łatwopalnych. A jeżeli już są, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Nie chcieliśmy zrywać boazerii, bo koszty takiego posunięcia byłyby bardzo duże.
       Poza tym jedna z klas będzie miała nowe wyposażenie.
       - Do pracowni matematycznej zakupiliśmy krzesła i stoliki - dodaje pani dyrektor. - W marcu planujemy remont dwóch łazienek. Ogólne malowanie, remont dachu i instalacji przeciwpożarowych będzie przeprowadzonych latem.
       
  Zdążą przez najbliższy tydzień
       
  W Liceum Ogólnokształcącym w Nowem wyremontowana będzie pracownia chemiczna, klasa języków obcych, gabinet biologiczny oraz hol.
       - Odnowiony zostanie również pokój nauczycielski - wskazuje Piotr Kalinowski, dyrektor LO w Nowem. - Z klas znikną najstarsze ławki i krzesła. Zastąpią je nowe, które przydadzą się bardzo podczas nowej matury. Prace posuwają się bardzo szybko. Przetarg na prace opiewał na sumę około 14 tys. zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »