Lepszy byłby mróz

  Lepszy byłby mróz

  Andrzej Bartniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lepszy byłby mróz

  ©Andrzej Bartniak

  Roztopy na przemian z mrozem. Trudno o gorszą kombinację. To, co do tej pory udało się zaoszczędzić na odśnieżaniu, trzeba będzie wydać na łatanie dziur. Te najbardziej uciążliwe ubytki drogowcy starają się uzupełniać na bieżąco.
  Lepszy byłby mróz

  ©Andrzej Bartniak

       Wydawać by się mogło, że tej zimy drogowcy mają wyjątkowo dobre samopoczucie. Śnieżne dni można niemal policzyć na palcach. W odniesieniu do innych lat piaskarki i pługi wyjeżdżały bardzo rzadko. Najlepiej obrazują to liczby. W grudniu, utrzymanie dróg kosztowało Powiatowy Zarząd Dróg - 40 tys . zł. Bilans stycznia zamknął się kwotą 51 tys . zł. Nie jest to mało, ale bywały lata, że wydawano na ten cel dwukrotnie więcej. Jakie były tego konsekwencje nie trudno się domyślić. Mniej na remonty.
       Kawałek po kawałku
       
  Jak będzie w tym roku jeszcze nie wiadomo. Nie ulega jednak wątpliwości, że trwające drugi miesiąc wahania temperatury dały się we znaki drogom.
       - Najgorzej jest na tych odcinkach gdzie nie ma tzw. "powie-rzchniówki" - tłumaczy Elżbieta Włodarczyk, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. - Czyli specjalnej, uszczelniającej warstwy asfaltu. W innych przypadkach woda bez problemu wnika we wszystkie szczeliny. Gdy przychodzi mróz zamarza przy okazji rozsadzając asfalt. I tak kawałek po kawału powstaje dziura.
       Żądają odszkodowania
       
  PZD na bieżąco informowany jest o kolejnych miejscach gdzie niezbędna jest interwencja ekipy drogowej. Również przez kierowców, którzy się tam zgłaszają po odszkodowanie. W ubiegłym miesiącu pięć osób przekonywało, że uszkodzona opona, wykrzywiona felga czy stłuczona szyba były następstwem wpadnięcia do dziury na drodze powiatowej.
       W ostatnim czasie najwięcej ubytków uzupełniano na drogach: Gruczno - Stążki, Osie - Drzycim, Drzycim -Tleń, Plewno-Belno.
       Zaczną od Sportowej
       
  Ale czas na poważne remonty przyjdzie dopiero na wiosnę. W marcu zostanie rozstrzygnięty przetarg na gruntowny remont 800 metrów ulicy Sportowej w Świeciu. Oprócz nowej nawierzchni i częściowego odwodnienia powstanie także chodnik.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 31 »