Przejmą "nieclaka"

  Przejmą "nieclaka"

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podczas najbliższej sesji radni ze Świekatowa będą podejmować uchwałę w sprawie przejęcia przez gminę, porzuconego rok temu samochodu.
       Nie zdarza się to często, ale bywa, że ludzie porzucają swoje samochody. Takie wydarzenie miało miejsce w marcu ubiegłego roku w Szewnie niedaleko Świekatowa.
       Golf z lasu
       
  - Policjanci odkryli w lesie volkswagena golfa z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi - wyjaśnia Marek Topoliński, wójt Gminy Świekatowo. - Przez rok szukali jego właściciela i go nie znaleźli. Równolegle sprawdzali, czy auto nie zostało komuś skradzione. Ustalili, że na terenie całej Unii Europejskiej nie zgłaszał tego faktu żaden obywatel.
       
  Wiadomo, że samochód nie jest oclony. Prawdopodobnie dlatego został porzucony.
       Nie ma na cło
       
  - Czasami tak bywa, że ktoś przywozi do Polski samochód tylko po to, żeby rozebrać go na części - twierdzą policjanci. - Skoro nie chce nim jeździć, decyduje się nie płacić za niego cła. Potem nie ma co zrobić z takim autem, dlatego je porzuca.
       Zgodnie z ustawą, gmina, na której terenie dokona się odkrycia porzuconego samochodu, ma prawo go przejąć. Decyzję o golfie z Szewna radni ze Świekatowa podejmą w najbliższy piątek, podczas sesji.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »