Taksówkarz czy złodziej?

  Taksówkarz czy złodziej?

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Dlaczego świecki urząd skarbowy ponownie chce od taksówkarzy informacji, które już posiada? </i>- pyta zdenerwowana Czytelniczka.
       - Kilka dni temu taksówkarze dostali pisma, w których urząd pyta się, czy prowadzi działalność gospodarczą na terenie powiatu czy całego kraju? Skąd oni to mają wiedzieć? Nie przewidzą czy dziś przyjdzie jakiś klient i poprosi kurs do Wrocławia. Dzwoniłam do urzędy w Bydgoszczy i tam mi powiedziano, że oni nie stosują takich wymagań. O co więc chodzi? Czy ponownie urząd stawia znak równości między słowami: "złodziej" i "taksówkarz"?
       
  Zwróciliśmy się z tą sprawą do świeckiego urzędu. Odpowiedź otrzymaliśmy na piśmie. Czytamy w nim, że...
       - W celu wydania decyzji ustalającej wysokość karty podatkowej na 2005 rok, zwrócono się do podatników o potwierdzenie danych zawartych w złożonych wnioskach o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej - pisze Ewa Lipska , kierownik Działu Podatków Dochodowych w Urzędzie Skarbowym w Świeciu. - Wnioski takie składa się tylko raz w roku. Podatnicy mają obowiązek informować urząd o wszystkich zmianach mających wpływ na wysokość stawki karty podatkowej. Zdarzały się przypadki nie poinformowania o takich zmianach. Dlatego też pismo, które otrzymali taksówkarze umożliwia aktualizację danych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »