Ferie bez szwanku

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wzmożone kontrole autokarów i pojazdów oraz spotkania z młodzieżą, to dwutorowy program "Bezpieczne ferie", który realizuje policja w powiecie.
       Jak przed każdymi feriami, policja zaostrza swoje działania. Program obejmuje dwie sfery. Pierwszą z nich są pojazdy, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.
       - Policjanci będą kontrolować autobusy, autokary pod względem technicznym oraz trzeźwości kierujących - mówi Piotr Hływka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
  - Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek podejrzenia lub po prostu chce mieć pewność, że jego dziecko bezpiecznie dojedzie na miejsce, może zgłosić fakt do jednostki policji. Funkcjonariusze odpowiednio sprawdzą pojazd.
       
  Drugą sferą jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach.
       - Mieliśmy już spotkania w klasach i rozmawialiśmy z uczniami - mówi rzecznik. - Informujemy jak wystrzegać się sytuacji, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Korzystamy przy tym z książeczek "Zima", które ufundowało świeckie starostwo powiatowe. Spotykamy się także z młodymi ludźmi, którzy do nas przyjeżdżają na odpoczynek.
       
  Jak dodał Hływka, kontrolowane będą także sklepy z alkoholem, które często nie przestrzegają zakazu sprzedaży trunków młodzieży.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »