Dalej do Grudziądza

  Dalej do Grudziądza

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Nie ma sensu tworzyć w Świeciu izby wytrzeźwień. To kosztowna inwestycja i niezbyt niepotrzebna.
       - Pani Studzińska powiedziała we wczorajszej "Pomorskiej", że po modernizacji powojskowego obiektu przybędzie w Świeciu budynków do zaadaptowania - przypomina Czytelnik. - Automatycznie zacząłem zastanawiać się nad tym, na co je przeznaczyć. Uważam, że najpotrzebniejsza jest nam aktualnie izba wytrzeźwień. Po co wydawać pieniądze na dowóz naszych pijaków do Grudziądza?
       
  O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy Janusza Dzięcioła.
  Sprawę zda on doskonale. Po pierwsze dlatego, że jest komendantem straży miejskiej, która odwozi agresywnych pijaków do izby. A po drugie dlatego, że mieszka w Grudziądzu. - Zacznijmy od tego, że do stworzenia izby wytrzeźwień zobligowane z ustawy są miasta powyżej 50 tysięcy mieszkańców - podkreśla. - Świecie jest mniejsze, więc nie ciąży na nim ten obowiązek. Umowa z Grudzią-dzem to dla nas korzystna sprawa z dwóch powodów. Po pierwsze roczne utrzymanie izby kosztowałoby nas około milion złotych. Tymczasem pobyt mieszkańców z naszego terenu w Grudziądzu, nie licząc kosztów dojazdu i czasu strażników, wynosi dużo mniej, około 50 tysięcy złotych. Po drugie grudziądzka izba jest bardzo przestronna, dlatego sporadycznie odmawiają nam w niej przyjęcia świeckich awanturników. Lepiej, żeby burmistrz wydał ten milion na inny cel.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »