Czysta oszczędność

  Czysta oszczędność

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy na wywozie śmieci można zaoszczędzić? Można. Dowiedli tego członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowem.
       - To jest moim zdanie nietrafiony pomysł, aby zamykać śmietniki na klucz - mówi jeden z mieszkańców Nowego. - Co teraz będzie z tymi ludźmi, którzy zbierają makulaturę, puszki, szkło? Przecież zamknięcie śmietnika, to brak zajęcia dla nich. Z drugiej strony jeszcze nie widziałem w innym mieście, aby ktoś tak robił.
       
  Jak się jednak okazuje zamykanie śmietników na klucz przynosi duże oszczędności i sprawdza się.
  - Jest to rozwiązanie jakie wprowadza się w większych miastach naszego kraju - mówi Sławomir Grzemski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowem. - Kiedy nie było tego rozwiązania, musieliśmy zatrudniać pracownika, który co dzień sprzątał porozrzucane śmieci. Teraz tego nie ma. Wyeliminowaliśmy także problem podrzucanych śmieci. Przez to mamy 5 pojemników śmieci mniej, niż kiedy nie było tego rozwiązania. Nie ma też problemu z ludźmi, którzy zbierają makulaturę czy puszki. Przychodzą do naszego pracownika, a ten idzie z nimi do śmietnika i nadzoruje, aby wszystko był w porządku. Rozwiązanie to sprawdza się, dlatego też zamierzamy wprowadzić je także na Osiedlu Nadwiślańskim II.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »