Zapłacą za nadgodziny

  Zapłacą za nadgodziny

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>Nie podpisałam ugody ze szpitalem, przez co do dziś nie wypłacono mi pieniędzy za nadgodziny, przepracowane w 2001 roku</i> - żali się Czytelniczka.
       Swego czasu pisaliśmy o ugodzie, którą pracownicy świeckiego szpitala podpisali z jego dyrekcją.
       - Na wypłacenie zaległych im pieniędzy, ale bez odsetek - przypomina Jarosław Giersze-wski , dyrektor do spraw ekonomicznych szpitala. - Trafiły już one do ich kieszeni.
       
  Wówczas nie wszyscy się na to zdecydowali, chociaż byli w mniejszości.
       - Spotkała nas za to kara - twierdzi Czytelniczka, do niedawna salowa w szpitalu. - Nie dostaliśmy pieniędzy i wszystko wskazuje na to, że przepadły.
       Poszkodowana salowa pracę w szpitalu skończyła 1 grudnia. Liczyła, że w momencie rozwiązywania z nią zatrudnienia, lecznica ureguluje wszystkie należności, które miała wobec niej od dwóch lat. Tymczasem do dziś kobieta czeka na ponad 500 złotych za przepracowane nadgodziny i blisko 100 złotych ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. - To dla mnie masa pieniędzy - mówi. - Dlatego kilka razy byłam już w szpitalu. Chciałam rozmawiać z dyrektorem, ale mnie do niego nie dopuścili. Taka jest praktyka nowego zarządcy szpitala.
       
  Zarzut ten odpiera dyrektor Marcin Szulwiński : - Nie jestem powołany do zajmowania się takimi sprawami. Wyręcza mnie w tym księgowa. Do niej powinna się udać Czytelniczka. Niech zrobi to jeszcze w tym roku, a najlepiej dziś. Pozostałe osoby, w podobnej do niej sytuacji, otrzymały już pieniądze. Ona także je dostanie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »