Nie daj się okraść

  Nie daj się okraść

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Złodzieje nie śpią. Szczególnie teraz w okresie między świątecznym, kiedy wielu z nas wyjechało lub planyje wyjechać. Dlatego też warto wziąć sobie do serca kilka podstawowych zasad.
       - Pierwszą z nich jest zamykanie drzwi wejściowych do klatek schodowych i zadbanie o dobry stan domofonów - wskazuje Piotr Hływka, rzecznik KPP w Świeciu. - Kolejną jest nie wpuszczanie nieznajomych do klatek i zamykanie drzwi do piwnic. Kiedy ktoś mieszka na parterze niech nie zapomni zamknąć dokładnie okien, wietrzników i balkonów.
       
  Jak mówi rzecznik najlepszą obroną przed złodziejami jest sąsiedzka pomoc.
  - Należy zwracać uwagę na obce osoby, które kręcą się koło naszego bloku, domu - radzi Hływka. - Kiedy wyjeżdżamy nie zapomnijmy zabezpieczyć lub zostawić pod opiekę choćby zaufanemu sąsiadowi, roweru czy innych wartościowych przedmiotów. Warto też zostawić im informację, gdzie będziemy.
       
  Kiedy podróżujemy także należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. - Przed podróżą należy zastanowić się, czy pieniądze i dokumenty i bagaże są dobrze zabezpieczone - mówi rzecznik. - Jadąc już autobusem czy pociągiem trzeba zwracać uwagę na osoby, które znajdują się przy nas. Nie podróżujmy samotnie. Nie siadajmy samemu w przedziale. Przed wyjściem z auta trzeba zamknąć dokładnie wszystkie okna. Nie można zostawiać kluczyków w stacyjce oraz torby, teczki z dokumentami czy pieniędzmi na przednim siedzeniu. Te wszystkie rady są oczywiste, jednak ciągle o nich zapominamy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »