Biedronka ripostuje

  Biedronka ripostuje

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Te działania nigdy nie miały miejsca w sieci sklepów Biedronka. Między innymi to możemy przeczytać w odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od dyrekcji sieci sklepów.
       W środowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" opisywaliśmy sytuację zwolnionych pracowników ze sklepu Biedronka przy ulicy Wojska Polskiego. Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź od dyrekcji sieci. W pierwszej kolejności dyrektor Anna Sierpińska wyjaśnia, dlaczego pracownicy dostali pisma, w którym poleca im się pozostanie w domu w określonych godzinach.
       - Pisma te były wysłane do 2 osób, które pracowały w dniu poprzedzającym włamanie w sklepie w Świeciu - pisze dyrektor do spraw komunikacji JMD.
  - Celem było odsunięcie pracowników od pracy do momentu wyjaśnienia sprawy lub ustalenia sprawców przez policję. Jest to standardowe postępowanie w takiej sytuacji. Pracownicy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy w pewnych sytuacjach są proszeni o pozostawanie w ściśle określonych dniach i godzinach pracy w domu do dyspozycji pracodawcy, a więc na dyżurze domowym przewidzianym w prawie pracy, za czas którego pracownikowi wypłacamy wynagrodzenie. Dokładne określenie godzin i dni ma na celu poinformowanie pracownika o jego czasie wolnym, do którego ma prawo. Prosimy o nie używanie stwierdzenia "areszt domowy", które jest zdecydowanym nadużyciem i sugeruje działania, które nigdy nie miały i nie mają miejsca w firmie JMD.
       Pracownicy, którzy otrzymali pismo o "dozorze" jak i inne osoby, które słyszały o tym wybiegu, nie uważają tego za standardy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »