Jakiś drobiazg

  Andrzej Bartniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Najbliżsi Mieczysława Pikuły raczej nie są zaskoczeni otwierając gwiazdkowe prezenty. Inaczej wygląda to w domu Mirosława Osiewicza, wójta Dragacza, który bardzo stara się zrobić niespodziankę obdarowywanym. A jak ze świątecznymi zakupami radzą sobie inni samorządowcy z powiatu świeckiego?
       Józef Gawrych przyznaje, że bieganie po sklepach nie jest jego ulubionym zajęciem. Zwłaszcza, że zazwyczaj ma kłopoty z wyborem odpowiedniego prezentu. Szczególnie dla żony. Dlatego woli, żeby w jego imieniu kupiła sobie sama upominek. Rzecz jasna to on reguluje należność. Nieco łatwiej jest w przypadku dziecka. - Pomysły na prezent pojawiały się już od połowy roku - mówi wójt Drzycimia. - Nie lubię nikogo uszczęśliwiać na siłę, dlatego uważnie słucham tego co podpowiada rodzina.
       Podobny pogląd na sprawę ma wójt Jeżewa. - Niespodzianka tylko wtedy cieszy, gdy uda się trafić w gust obdarowywanego - tłumaczy Mieczysław Pikuła . - A to nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeżeli chodzi o dorosłych.
       
  Wójt na razie nie kupowała prezentów, będzie ich szukał w przyszłym tygodniu. Jak przekonuje, można się spodziewać, że wybór będzie jeszcze większy, a ceny niższe z tego względu, że handlowcy mają świadomość, że w styczniu ruch może być niewielki.
       Z podobnego założenia wychodzi Mirosław Osiewicz . - Myślę, że na szukanie prezentów jest jeszcze sporo czasu - uważa wójt Dragacza. - Nie będę korzystał z żadnej listy zamówień. Uważam, że gwiazdkowy upominek musi być niespodzianką.
       Wszystko w rękach żony
       
  Blisko dziesięć osób zasiądzie do wigilijnego, przy którym będzie wójt Osia. Michał Grabski jest jednym z tych mężczyzn, którzy w przypadku zakupów zdają się na gust żony. - W naszej rodzinie przyjęło się, że prezenty nie są zbyt kosztowne - mówi wójt. - Chyba, że akurat pojawi się potrzeba kupna jakiejś konkretnej rzeczy. Tak było np. z organami, na których chciała uczyć się grać córka.
       Drogich prezentów nie robi się także w domu wicestaroty, Barbary Studzińskiej . - Przyjęło się, że są to jakieś sympatyczne drobiazgi, które mają być przede wszystkim wyrazem pamięci o drugiej osobie - podkreśla wicestarosta. - Jeszcze nic nie mam. Na zakupy wybieram się w najbliższy weekend i na pewno nie będzie to żaden duży supermarket. Lubię małe sklepy, gdzie nie ma tłoku, ani hałasu zupełnie nie sprzyjającego wyborom.
       Nie wykluczone, że spotka się z Januszem Branickim , który nie kryje, że lubi chodzić po sklepach. - Znam gusty osób, którym zamierzam coś sprezentować, w związku z czym znalezienie odpowiedniej rzeczy nie powinno być zbyt trudne - mówi zastępca burmistrza Świecia. - Nie będą to jakieś drogie przedmioty, ale z pewnością sprawią radość tym, którzy je otrzymają.
       
  Już wszystko mam
       
  Dotychczas wójt Warlubia na poszukiwanie prezentów wybierał się w ostatnich dniach poprzedzających Boże Narodzenie. W tym roku jest inaczej. Upominki już leżą w szafie. - Przyznam szczerze, że robienie zakupów jest dla mnie prawdziwym utrapieniem - mówi Andrzej Łażewski . - Całe szczęście, że przynajmniej wiem czego oczekuje rodzina. To znacznie ułatwia mi zadania.
       A co pod choinką znajdzie wójt? - Zazwyczaj są to kosmetyki. Tym razem będzie pewnie tak samo.
       Gorącą zwolenniczką listów do św. Mikołaja jest Zofia Topolińska, która bardzo lubi obdarowywać rodzinę prezentami. Problem w tym, że nie zawsze udaje się jej trafić w gust domowników. - Czasami widzę po minie, że to nie ten kolor bluzki czy koszuli, którą chciało dostać dziecko - wspomina wójt Lniana. - Na pewno mniejszym ryzykiem byłoby podarowanie pieniędzy, ale nie wyobrażam sobie, żeby w ten wieczór dać komuś banknot.
       Na zakupy do Bydgoszczy lub Grudziądza pani wójt wybiera się w najbliższą sobotę. - Będzie to pierwsze i prawdopodobnie ostatnie podejście. Później nie będzie już na to czasu.
       

       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »