Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Kradł z nagrobków

  Kradł z nagrobków

  Agnieszka Romanowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tylko w miniony weekend w naszym powiecie doszło do kilku kradzieży elementów metalowych. Powód? Rośnie cena skupu złomu.
       Najbardziej bulwersująca kradzież miała miejsce w sobotę rano. Dwudziestoletni świecianin ograbił kilka nagrobków przy ulicy Sienkiewicza w Świeciu.
       Sześć lat dla hieny
       
  - Skontaktował się z nami właściciel złomowiska - informuje Piotr Hływka, rzecznik prasowy świeckiej policji. - Powiedział, że pewien młody mężczyzna zaproponował mu sprzedaż czterech cmentarnych wazonów ze stali kwasoodpornej. Zasugerował, że najprawdopodobniej pochodzą one z kradzieży. Chwilę później zatrzymaliśmy tego złodzieja.
       W tym przypadku grozi mu kara od 8 miesięcy do 6 lat pozbawienia wolności.
       - Odpowie za ograbianie nagrobków. To paragraf kodeksu karnego - przypomina Hływka. - Przy tej okazji podkreślam odpowiednią postawę właściciela skupu. Innym przypominamy o konieczności informowania nas o osobach oferujących sprzedaż podejrzanych elementów. W przeciwnym razie będą oni odpowiadać za współudział w przestępstwie.
       Kradną zależnie od ceny
       
  Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, ponieważ rośnie cena skupu złomu.
       - Wiemy, że jest to zbieżne z ilością kradzieży - dodaje Hły-wka. - Jest ich więcej.
       Również 11 grudnia policja zatrzymała 22-letniego mieszkańca Świecia, który z terenu byłej jednostki wojskowej ukradł kaloryfery. Mienie odzyskano.
       Nie udało się to natomiast w przypadku kradzieży, do której doszło dzień wcześniej w Nowem. Tam sprawca włamał się do altany znajdującej się na terenie ogródków działkowych. Ukradł stamtąd żeliwną wannę, metalową drabinę i dwa imadła. Właściciel zaginionych przedmiotów poniósł straty rzędu 200 złotych.
       n
       O zwiększenie czujności apelujemy też do naszych Czy-telników. Policja czeka na sygnały w sprawie kradzieży złomu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »