Stoją niebezpieczne ruiny

  Stoją niebezpieczne ruiny

  agnieszka romanowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zrujnowane budynki to dla dzieci ulubione place zabaw. Tymczasem są one wyjątkowo niebezpieczne. Rozpoczynamy ich poszukiwanie i egzekwowanie rozbiórki.
       Tylko w Zbrachlinie, i to przy samej drodze krajowej, stoją trzy zrujnowane budynki. Swym wyglądem straszą one przejezdnych i czyhają na dzieci, które uwielbiają bawić się w zgliszczach. Swego czasu, w takich dokładnie okolicznościach we Włocławku, zginął siedmiolatek. Jego śmierć jest przestrogą, o której powinniśmy pamiętać.
       Gdzie ruiny?
       
  Dlatego "Pomorska" szuka ruder w powiecie. Do współpracy zaangażowaliśmy powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Pod numerem telefonu 33 - 14 - 350 czekamy na Państwa informacje: gdzie znajdują się domy przeznaczone do rozbiórki? Ich listę złożymy w Wydziale Administracji Budowlanej. Stan każdego, wskazanego przez Państwa obiektu, ocenią fachowcy. - Podejrzewam, że nie wszystkie rudery będą się nadawały do rozbiórki - podkreśla Aleksander Sobociński , powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.
       Obciążą za rozbiórkę
       
  Jednak warto to sprawdzić. Jeśli właściciel obiektu zagrożonego katastrofą budowlaną miga się od jego rozbiórki, może go w tym wyręczyć wydział administracji budowlanej, kosztem prac obciążając hipotekę.
       Tekst i fot.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »