W ostatnim momencie

  W ostatnim momencie

  Andrzej Bartniak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W ostatnim momencie

  ©Andrzej Bartniak

  Serwisy zajmujące się wymianą opon przeżywały w minioną sobotę prawdziwe oblężenie. Większość kierowców musiała spędzić w kolejce przynajmniej półtorej godziny. Ale lepsze to, niż ślizganie się po oblodzonej drodze.
  W ostatnim momencie

  ©Andrzej Bartniak

       Nie trudno się domyślić, co sprawiło, że właśnie w minioną sobotę wielu właścicieli aut postanowiło założyć zimowe opony. Migawki w telewizji pokazujące atak zimy na północy i południu kraju robiły wrażenie.
       Chyba jeszcze bardziej działał na wyobraźnię widok, przejeżdżających przez Świecie, oblodzonych samochodów. Na niektórych czapy zmarzniętego śniegu mierzyły kilkanaście centymetrów.
       Po co zwlekać
       
  Z pewnością najtłoczniej było w Auto Centrum Selco. Kilku kierowców zjawiło się sporo przed otwarciem zakładu, przewidując długie kolejki. Nie mylili się. Ci, którzy przyjechali około 11 musieli odstać około półtorej godziny.
       - Uważam, że graniczną datą, od której należy jeździć na zimowych oponach jest 1 listopad - uważa Sławomir Lewicz , właściciel Selco. - Myśląc o wymianie wcześniej, nie tracimy czasu na późniejsze oczekiwanie w kolejce. Poza tym nie trzeba się martwić o to, że zaskoczy nas zima na letnich oponach.
       Co roku więcej
       
  Chociaż ostre i śnieżne zimy nie są w Polsce niczym nowym, zainteresowanie oponami zimowymi tak naprawdę widoczne jest dopiero od 5-6 lat, ocenia Lewicz.
       Z jego obserwacji wynika, że co roku mniej więcej o 20 proc. powiększa się grupa kierowców posiadających dwa komplety opon. Ci, których nie stać na kupno czterech, kupują tylko dwie opony zimowe. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale nieco poprawia komfort jazdy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »