Rzuć to!

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wystarczy 20 minut po tym, jak podejmiesz decyzję o rzuceniu palenia, aby twój organizm odczuł poprawę.
       Czy warto palić? Nie palący mówi, że nie i popierają to dwoma argumentami - zdrowie i ekonomia. Palacze natomiast mówią, że to ich uspokaja. Innego racjonalnego powodu nie są w stanie podać. Jak przekonują inspektorzy z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świeciu, papierosy są jedynym na świecie legalnie sprzedawanym produktem rakotwórczym. - 80 procent palaczy deklaruje chęć rzucenia palenia, ale często nie potrafi tego zrobić - mówi Anna Zarembska instruktor higieny. - Nigdy nie jest za późno, aby zerwać z nałogiem.
       
  A to nie takie łatwe. Składa się z wielu etapów. Jedni przestają palić pod wpływem chwili, inni potrzebują namysłu. Każdy jednak powinien znaleźć swój własny sposób na rzucenie palenia. A kiedy przestajemy, już po 20 minutach nasz organizm odczuwa poprawę - tętno obniża się oraz ciśnienie tętnicze powraca do normy. Po 8 godzinach poziom tlenu w krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie. Jeżeli rzucisz palenie odczuje to także portfel. Pieniądze wydane na papierosy przez 20 lat starczyłyby na dobrej klasy samochód.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 33 »