Dresy prosto od pirata

  Dresy prosto od pirata

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W tym roku świecka prokuratura wszczęła dziesięć spraw o łamanie praw autorskich. Tych można się spodziewać więcej, z uwagi na nacisk Światowej Organizacji Handlu. Rozpoczyna ona walkę z polskimi podróbkami.
       Organizacja Handlu zamierza skoncentrować się na walce z polskimi podróbkami. Od czasu naszego wejścia do Unii Europejskiej staliśmy się integralną częścią globalnego interesu. Powszechne paserstwo polskie bardzo szkodzi międzynarodowym koncernom. A podrabiamy wszystko: perfumy, odzież, muzykę, a nawet wodę mineralną.
       Powiatowy adidas
       
  Temat ten nie jest obcy świeckiej policji.
  - W tym roku mieliśmy dziesięć takich spraw - informuje Piotr Hływka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Prowadzą je policjanci z pionu do walki z przestępczością gospodarczą.
       Trzy z tych działań dotyczyły podrabiania znaków towarowych.
       - Ujawniliśmy grupy produkujące ubrania i buty nielegalnie firmowane znakiem Adidas i Nike - mówi Hływka. - Towar zabezpieczyliśmy. Handel nim jest przestępstwem. Zatrzymani na pewno za nie odpowiedzą.
       Karne paserstwo
       
  Jednak większość spraw znanych naszej policji wiąże się z podrabianiem płyt kompaktowych. - Namierzyliśmy sześć osób, które czeka sprawa z ustawy o prawach autorskich - dodaje Hływka. - Głównie kopiowały one i rozprowadzały gry komputerowe i oprogramowanie. Docieramy do nich, między innymi, dzięki kontrolom w sklepach komputerowych. W tej sprawie zamierzamy zwiększyć swoją czujność.
       Ostatnio w Nowem policja zatrzymała młodego człowieka, który handlował grami i oprogramowaniem. W jego mieszkaniu odkryto 317 nielegalnych płyt. - Materiał ściągał przez Internet i go odsprzedawał - wyjaśnia Hływka. - To paserstwo, paragraf Kodeksu Karnego.
       Praw autorskich, wspólnie z policją, strzegą również pracownicy Stowarzyszenia Autorskiego "ZAIKS" w Bydgoszczy. Ich wizyty szczególnie powinni się obawiać właściciele dyskotek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »